פגוש את המייסד

פגוש את המייסד

דני חכים, פילנתרופ אשר זכה בשתי מדליות כסף באליפויות עולם הוא המייסד והיו"ר של עמותת בודו למען השלום.

 

בודו למען השלום, נוסדה בשנת 2004, מהווה את החזון שלו ליצור חברה שבה מתחרים עם רקעים תרבותיים\ חברתיים שונים יכולים לכבוש את ההבדלים התרבותיים, חברתיים ופוליטיים שלהם באמצעות השפה האוניברסאלית של ספורט.

 

דני, יליד אוסטרליה, קיבל מסבתו מתנה שיעורי קראטה לבר המצווה ואינו הפסיק להתאמן עד היום. בנובמבר 2012, במהלך אליפות העולם ה-11 בקארטה אשר התקיימה בסידני, אוסטרליה הוא קיבל חגורה שחורה בדרגה שבע מהמאסטר הנודע  Kancho Hirokazu Kanazawa. שנה זו היוותה אבן דרך אישית ומקצועית חשובה לדני, בכך שציינה 40 שנות אימון של של תרגול קראטה. במהלך 30 שנות קררירת הקארטה שלו, דני ייצג את אוסטרליה, יפן וישראל באליפות שוטוקאן קראטה העולמית והאירופית, כמו גם שימש כמדריך הראשי של קראטה-דו, הפדרציה הבינלאומית של שוטוקאן בישראל.

 

אמונתו של דני בשינוי החברתי באה לידי ביטוי לא רק בתשוקה שלו לאומנויות לחימה, אלא גם בעניין שלו ובכישרון לעשיית סרטים. סרטו התיעודי הבינלאומי עטור הפרסים, שאדיה, אושר על ידי רשת PBS לסדרת "העצמת הנשים" החינוכית של הרשת. בנוסף, כמה מיצירותיו בנושא של אומנויות לחימה ורפורמה חברתית פורסמו תקשורת ובעיתונות. אלה כוללים, "הפוטנציאל של בודו למען השלום: שבירת מחסומים בסכסוך בין ישראל לפלסטינים"; נייר שנכתב עבור הסימפוזיון הבינלאומי: "הכיוון של בודו היפני במאה ה -21: העבר, ההווה והעתיד" שנערך על ידי מרכז המחקר הבינלאומי ללימודי השפה היפנית. המאמר פורסם בספר פרספקטיבות של בודו ובסופו של דבר הוביל לייסודה של בודו למען השלום.

 

דני הנו בעל תואר ראשון בביוטכנולוגיה מאוניברסיטת NSW בסידני ו- MEI (תואר שני ביזמות וחדשנות) מאוניברסיטת סווינבורן, מלבורן.

 

כיום הוא חי בהרצליה עם אשתו ושתי בנותיו.