סגנונות אומנויות הלחימה שלנו

בתרגום מילולי, מונח אומנויות הלחימה פירושו "אומנות הלחימה" ומסיבה זו הנטייה הטבעית של רבים אשר אינם מתאמנים לקשר אומנויות לחימה לקרבות ולחימה. במציאות, לעומת זאת, אומנויות לחימה הן מערכות של פרקטיקות מוסדרות ומסורות לצורך הגנה על שותף או הגנה עצמית.

 

כל אומנויות הלחימה המסורתיות עוקבות אחר קוד ההתנהגות שדורש ונותן כבוד, מעורר ענווה ומפתחת תחושה של שוויון בין מתאמניה. כל אמני הלחימה, ללא קשר לצורה הספציפית שלהם, לובשים חליפות פשוטות, מתאמנים יחפים ומתחרים על מזרנים כמרחב מקודש. התנהגות זו מתחברת עם הפילוסופיה שמלווה את רוב פרקטיקות אמנויות הלחימה.

 

לכל צורה של אומנויות לחימה יש את המאפיינים הייחודיים שלה. כמה עושות שימוש בנשק כזה או אחר, אחרות מתמקדות בהגנה עצמית, ואילו אחרות עוסקות בתנועות מסוימות המבוססות על תנועה משותפת עם בן זוג. ברובם קיימים אלמנטים של קאטה, סטים מסורתיים של תנועות אשר מפגינות טכניקה מסוימת.

 

אומנויות לחימה ידועות כמשפיעות פיזית, נפשית ורגשית על אלו המבצעים אותם. זה משפיע על הגמישות, סיבולת, קואורדינציה של הגוף, כמו גם על הוספה להערכה העצמית של הפרט, שליטה עצמית וחשיבה צלולה.