מי אנחנו

מי אנחנו

בודו למען שלום ( BFP ) הינה עמותה חינוכית ישראלית רשומה אשר עושה שימוש באומנויות לחימה מסורתיות בכדי לחבר ולהפגיש ילדים ובני נוער מרקעים חברתיים, כלכליים ותרבותיים מגוונים. התכנית הינה חדשנית, תלת לשונית, אשר פותחה על ידי אנשי חינוך פדגוגיים ומורי אמנויות לחימה. מטרת התוכנית היא לטפח את האחדות, לקדם מנהיגות ולהחדיר ערכי ליבה למשתתפים בה.


עמותת בודו למען השלום מקדמת את התחומים הבאים :

קידום דו קיום ודיאלוג בין המגזרים השונים בחברה ישראלית.

העצמת נשים ונערות

טיפוח ילדים ובני נוער מקהילות מהגרים ( קידום וקליטת יוצאי אתיופיה )

מתן תעסוקה לבני נוער בסיכון

 

הארגון פועל ב- 16 מועדוני אומנויות לחימה בכל רחבי הארץ לילדים בגילאי 9-18. כל מועדון נפגש על בסיס דו שבועי לאימון באומנויות הלחימה השונות המשלבות את ערכי החינוך שמייצגת העמותה. בניהן: שליטה עצמית, הרמוניה, אחריות, אדיבות, יושרה, ענווה, סדר וסובלנות. בנוסף בודו למען השלום מציעה אימונים רב מגזריים, סמינרים של מנהיגות צעירה ופעילות של מעורבות בקהילה במטרה לחשוף את הנוער לרב צדדיות בחברה הישראלית, לצייד אותם בכישורי חיים חיוניים ולטפח אזרחות טובה ומעורבות קהילתית.

 

מה זה בודו ?

 

בסיס תכנית הלימודים החינוכיות של בודו נמצאת בערכים ובאתוס הטבוע בצורות המסורתיות של אומנויות הלחימה, הידוע גם בשמו "בודו".

 

בודו, הכולל את המילים ביפניות, "bu" כלומר- לוחם, ו- "do", כלומר- נתיב או דרך, הוא המונח היפני לקוד התנהגות המתקשר באומנויות לחימה לפתרון סכסוך בדרכי שלום, הפגנת נחישות, איפוק עצמי וכבוד הדדי.

 

המונח בודו כולל בתוכו את רוב צורות אומנויות הלחימה המסורתיות, כולל קראטה, ג'ודו, אייקידו , קנדו ועוד. למרות שאומנויות לחימה אלו שונות במידה רבה במונחים של טכניקה, הן לעתים קרובות חולקות עולם ערכים ומושגים כגון סבלנות, סובלנות , הרמוניה, כבוד הדדי , חברות, גמישות, ריסון עצמי בהפעלת כוח ועוד.

 

גישת העמותה  נובעת מהרעיון שאם אדם מלא בביטחון עצמי, עוצמה פנימית וביטחון פיזי ורגשי הוא לא יצטרך להשתמש באלימות או בכוח כדי להשיג את המטרות שלו. "אלימות היא דרכם של החלשים", כך אומרים מאסטרים אומנויות לחימה נודעים. מי שמתרגל את הערכים של בודו בחיי היומיום שלו הופך להיות אדם שלם יותר, מאוזן, ואדם טוב יותר, אחד שמכבד ותורם לסביבתו.