המועדונים שלנו

 

מועדוני בודו למען השלום מקיימים אומנויות לחימה מסורתיות מכל הסגנונות. משתתפי BFP מגיעים מרקעים ולאומים ונים, בין אם אתניים, דתיים או פוליטיים.

 

·         דוג'ו הוא מקום של למידה.

·         דוג'ו הוא חדר בו ניתן להתחבר עם פחדים, חרדות, תגובות והרגלים.

·         דוג'ו הוא מקום של סכסוך מוגבל שבו היריבים הם זהים.

·         דוג'ו הוא מרחב שדורש כבוד לכל אדם בין כתליו ועל מחצלות האימונים.

·         דוג'ו עוזר לנו להתכונן לעימות בעולם שבחוץ.

·         דוג'ו מקדם כבוד, הרמוניה, שליטה עצמית ושיפור עצמי.

·         דוג'ו הוא המונח היפני לכל מרחב שבו אמנות לחימה מתקיימת.

 

בכל דוג'ו תלמידים נפגשים עם מדריך אומנויות לחימה, שהוכשר בפילוסופיה החינוכית של BFP, פעמיים בשבוע לאימון של שעה וחצי. כל מפגש כולל שעה אחת של אימון פיזי באמנויות לחימה בטכניקות ובסגנון, וחצי שעה של לימוד התכנית החינוכית של BFP, המלמדת את הערכים של כבוד, שליטה עצמית, סובלנות ואי-אלימות, תוך שימוש בשפה של תרבות אומנויות הלחימה.

 

BFP מכסה כל היבט של מועדונים אלו מבחינת מימון (הכשרת המדריכים ומשכורות, חליפות למשתתפים, שכירות המועדון, עלות הפעילויות, ציוד וטיולי קבוצה.

 

דוג'ו תאום

 

כחלק מבודו למען השלום, כל קהילה מוצמדת עם עוד קהילה הסמוכה אליה גאוגרפית אך בעלת רקע אתני שונה. התכנית החינוכית אותה הם לומדים לאורך השנה במועדון המקומי מכינה ומלמדת את המשתתפים איך להיערך ולמגר סטריאוטיפים מובנים וכיצד להתמודד עם הפחד החברתי מהבלתי מוכר. לאחר כמה חודשים בהם התלמידים לומדים את התכנית החינוכית, הם מתחילים פגישות עם הדוג'ו התאום. זה כולל שני אימונים משותפים במהלך השנה האקדמית - אחד שנערך בכל קהילה.

 

כל פגישה משותפת מורכבת ממרכיבים פיזיים ונפשיים. הקבוצות מתחילות על ידי השתתפות באימון אומנויות לחימה משותפת. ולאחר שהם התחממו הם עוברים לשחק משחקים משותפים שמטרתם "לשבור את הקרח" ואת המחסוים הבין תרבותיים.

 

 

הורים לעתים קרובות מגיעים להשתתף במפגשי אירוח אלו ונהנים ממפגש עם ההורים של הקהילה השותפה.